Ochrana laku


IRENA REICHELOVÁ

+420 602 116 030

K ochraně laku karoserie aut i motorek používám polyuretanovou fólii nejvyšší řady Bodyfence X. Materiál se vyznačuje dobrou odolností, dlouhou životností (dle výrobce až 10 let),  vysokým leskem a  tzv. “samouzdravovací” schopností už při běžných teplotách. Má také hydrofobní vlastnosti, díky kterým se auto snadněji umývá. Pro ochranu matných laků existuje tento materiál v matné povrchové úpravě. Jde o kvalitní mechanickou ochranu laku bez viditelných změn v barvě, nebo struktuře povrchu auta. Vzhled této fólie je nerozeznatelný od laku.  Tato fólie je za účelem ochrany laku vyvinuta a určena. Je  rozměrově stálá, UV stabilní (výrazně nežloutne) a současně UV propustná. To v praxi znamená, že i v případě ochrany pouze části karoserie nevznikne na laku barevný rozdíl mezi chráněnými a nechráněnými místy. Při odstranění v rámci doporučené doby fólie nezanechávají lepidlo na karoserii. Lak  je pod nimi přesně v tom stavu v jakém byl když se auto lepilo. Tento druh fólií představuje účinnou ochranu laku auta před kamínky, škrábanci, drobnými oděrkami i vandalismem.

Ráda vám osobně poskytnu více informací, ukážu jak fólie fungují, jak se fólie zakončují a poradím jaký rozsah ochrany zvolit. Karoserii lze chránit částečně – pouze vybrané díly i kompletně. Jako velmi efektivní se jeví i při ochraně předních světlometů , které jsou v dnešní době plastové a bez ochrany velmi trpí a časem tzv. oslepnou. A také při ochraně plastových tzv. klavírově černých dílů (nejčastěji B a C sloupky).

Součástí polepu je vždy i příprava před lepením – mytí a precizní ruční vyčištění lepené karoserie (dekontaminace laku). Instalace probíhá bez nutnosti zásahů do karoserie auta. Obvykle se demontují pouze SPZ, kliky dveří přes servisní otvor, popř. některé lišty nebo mřížky nárazníků. Po celou dobu instalace fólií až do předání se vaše auto/moto nachází uvnitř budovy v našich 24 hodin denně střežených prostorách.

Údržba auta ve fólii je snadná.